Державний соціальний надання пільг на тверде паливо та скраплений газ

Дата: 26.02.2020 15:20

ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

вул. Ціолковського, 47, м. Полтава

Обласна безкоштовна “гаряча лінія”

0-800-500-620

Державний

соціальний

надання пільг

на тверде паливо та

скраплений газ

2020

З 1 січня 2020 року особливості надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу передбачені пунктом 31 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373.

Пільга надається за місцем реєстрації або фактичного проживання (за умови перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги) на підставі:

• заяви;
  • довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі;
  • довідки щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання (для пільговиків, які змінили реєстрацію місця проживання з вибуттям за межі району (міста)).

Подати документи можливо, звернувшись до:

• структурних підрозділів з питань соціального захисту населення;
  • уповноважених осіб, визначених виконавчими комітетами селищних і сільських рад (у сільській місцевості);
  • уповноважених осіб, визначених виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади (у разі утворення об’єднаної територіальної громади).

Сума пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу розраховується виходячи з розміру пільгової знижки, з урахуванням мінімальних норм забезпечення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості.

Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг - відповідно одна тонна та один балон на домогосподарство на рік.

У 2020 році граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу складають 2 746,74 грн за одну тонну твердого палива і 274,67 грн за один балон скрапленого газу.

Окремі пільгові категорії та розмір пільги на тверде паливо та скраплений газ наведено в таблиці:

Розмір пільги у %

Сума пільги

Тверде паливо, грн

Скраплений газ, грн

Особи з інвалідністю внаслідок війни

2746,74

274,67

Учасник бойових дій

2060,06

206,00

Учасник війни*

137,34

Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни

Багатодітні сімї*

137,34

Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (1 та 2 категорії), ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і деякі інші особи

-

Примітка: * пільги для окремих категорій громадян починаючи з                              1 липня 2015 року надаються з урахуванням доходів.

Пільги надаються за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу                  (з 1 січня 2020 року – 2940 грн).

зміни, які відбулися протягом бюджетного періоду

як впливають зміни на отримання пільги

підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення

пільги з оплати послуг газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються з наступного бюджетного періоду (отримані кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо, скраплений газ не повертаються)